Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Γ Εθνική ο ΑΣΤΕΡΑΣ και μάλιστα εκτός έδρας και με μεγάλο σκόρ.

Το 0-1 πολύ νωρίς μόλις στο 4ο λεπτό με τον Ντούλια. Το 0-2 με κεφαλιά ο Καλιαμπάκας στο 15ο λεπτό και στο 35ο κτύπησε πάλι ο Ντούλιας σημειώνοντας το 0-3. Το ημίχρονο έκλεισε με ένα τέρμα που σημείωσαν οι γηπεδούχοι στο 40ο λεπτό.

Στο 50ο λεπτό ο Γκούμας με σουτ έκανε το 1-4, όμως στο 55ο οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-4. Όμως ο Ντούλιας, με ένα τρίτο προσωπικό του γκολ στο 60ο σημείωσε το 2-5 με πλασέ. Παρ’ όλα αυτά οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο και στο 80ο λεπτό μείωσαν σε 3-5. Το τελικό 2-6 διαμόρ- φωσε ο Νιούμαν στο 92’ με δυνατό σουτ.

Πρέπει να αναφέρουμε την άψογη φιλοξενία των γηπεδούχων σε όλα τα επίπεδα πρός την αποστολή της ομάδας μας την οποία θα ανταποδώσουμε στον μεταξύ μας αγώνα στον Β γύρο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Κάτσικας): Μαρινάκης, Χαλκιάς, Νάκας, Νταμπίζας, Νικολακόπουλος, Μάγγος, Παπάζογλου (79′ Κοφσανίδης), Δημητρόπουλος (88′ Αντζελί), Καλιαμπάκας (70′ Νιούμαν), Γκούμας, Ντούλιας (88′ Ντάγκρας).